2019. 11. 20.
Szerepünk a brüsszeli Európai Raw Materials Week rendezvényein

November 18. és 22. között zajlik az európai nyersanyag nagyhét, számos fontos, részben a közelmúlt eredményeit bemutató, részben a jövőbeli lehetőségekre felhívó rendezvénysorozattal.

A H2020 sikersztorik között kapott helyt és bemutatási lehetőséget a Miskolci Egyetem által, Dr. Zajzon Norbert vezetésével koordinált, közelmúltban befejeződött nemzetközi UNEXMIN projekt. A program keretében vízzel elárasztott bányatérségekbe lemerülni és munkát végezni képes autonóm  robot prototípusa készült el.

Az ENSZ ásványvagyon kategorizálásához kapcsolódó európai minősítési rendszer kapcsolódásáról tart előadást Dr. Horváth Zoltán, az MBFSZ főosztályvezetője a 3rd EU Raw Materials Knowledge Base Event keretében.