2018. 08. 23.
A TEKH szakkoli működési támogatást nyert a 2018-19 évi programjához

A Miskolci Egyetem  10 másik magyar egyetemmel együtt bekerült a „Felsőoktatási Intézményi Kiválósági Programba”, melyet a magyar kormány 2017-ben az „Új Nemzeti Kiválósági Program” keretében indított el. A TEKH a Kar Természeti Erőforrások Kutatása és Hasznosítása céllal működő tehetség gondozó szakkollégiuma.

Az EMMI-hez áprilisban nyújtotta be a TEKH a 2018-19 évi programját támogatási pályázatra a NTP-SZKOLL-18 kiírására.

A július végén érkezett értesítés szerint a pályázat kedvező elbírálás után 2,3 M forint vissza nem térítendő támogatásban részesült.

A program keretében Öregdiák és Oldtimer – idős szakember – találkozókra, 2 db rövid kurzusra, szociális rendezvények megtartására, középiskolákkal való kapcsolatok kiépítésére fordítható a támogatás.

A programok megvalósítására a szeptemberi félévkezdéstől kerül sor.

A teljes pályázati anyag itt olvasható.

Földessy János