Annak érdekében, hogy Önnek a legjobb élményt nyújtsuk "sütiket" használunk honlapunkon. Az oldal használatával Ön beleegyezik a "sütik" használatába.

Olajmérnöki mesterszak (angol nyelven)

#Mesterképzések   #műszaki   #nappali  
Képzés célja
Az angol nyelvű olajmérnöki szak képzési programja olyan speciális bányászati tevékenységre készít fel, amely folyékony vagy gáznemű energiahordozók (tágabb értelemben ásványi nyersanyagok) fúrt kutakon keresztül történő kitermelését, előkészítését, és csővezetékes szállítását végzi. A szénhidrogénmezőktől a felhasználókig kiépített technológiai rendszer egy komplex és integrált nyomástartó rendszer, ezért az olajmérnöki feladatokat szervesen kiegészítik a gépészmérnöki ismeretek is. A korábbi évtizedekben kialakult szemlélet szerint az olajmérnök a szénhidrogéntelepek feltárásával, leművelésével, a termelt fluidumok szállításával foglalkozó rendszerszemléletű technológus-mérnök.
Képzési idő
4 félév
Szerezhető végzettség
okleveles olajmérnök / Petroleum Engineer
Felvételi követelmények
Teljes kreditérték beszámításával a műszaki földtudományi alapképzési szakon szerzett oklevél vehető figyelembe.

Aki olyan szakon szerzett oklevelet, amely teljes kreditérték beszámításával elfogadható, az külön vizsgálat nélkül, az oklevelének és a jelentkezéshez szükséges dokumentumok benyújtásával jelentkezhet.

A nem teljes kreditértékkel beszámítható oklevéllel rendelkezőknek kreditelismerési kérelmet kell benyújtaniuk a kar részére a honlapról letölthető nyomtatvány segítségével. A kar a kérelem alapján megvizsgálja, hogy az adott mesterképzési szakra történő belépéshez a felvételizőnek a korábban megszerzett kreditjei alapján mennyi szakterületi kredit ismerhető el.

Amennyiben a jelentkező csak a szak képzési és kimeneti követelményében előírt minimális szakterületi kreditszámmal rendelkezik, akkor felvételt nyerhet, de a szükséges és a minimális kreditszám különbözetét a mesterképzéssel párhuzamosan, az első két félévben meg kell szereznie. Ha a jelentkező korábbi tanulmányai alapján nem ismerhető el a képzési és kimeneti követelményekben minimálisan meghatározott szakterületi kredit, akkor még abban az esetben sem vehető fel az adott mesterképzési szakra, ha a felvételi összpontszáma elérné a felvételi ponthatárt.

Követelmények
Bővebb leírás

A képzéshez kidolgozott tantervek nagymértékben támaszkodnak arra, a több mint 5 évtizedes oktatási és kutatási tapasztalatra, amely a kőolaj- és földgázkutatás, -kitermelés, -szállítás és -felhasználás témaköreiben felhalmozódott a Miskolci Egyetemen.

A fejlődési trendek alapján látható, hogy a kőolaj és a földgáz a 21. század egyik legfontosabb, egyelőre mással nem helyettesíthető energiahordozói, ezért a kapcsolódó mérnöki szakismeretekre és tevékenységekre hosszú távon is szükség lesz. Mivel a világ olaj-, és gáziparának, nemzetközileg elfogadott, és általánosan használt nyelve az angol, ezért az angol nyelven folytatott olajmérnök-képzésben résztvevők jelentős előnnyel indulnak a nemzetközi munkaerő-piacon.

Szakmai gyakorlat időtartama és jellege: egybefüggő 4 hét.

Választható specializációk:

  • geotermikus mérnöki
  • olajmérnöki

Letölthető dokumentumok:

 

A szakon oktatott tantárgyak követelményeit (tantárgyleírás, tárgyjegyző, óraszám, kreditérték, órára lebontott tantárgytematika, minta zárthelyi, vizsga tételsora) a tantárgyi kommunikációs dossziék részletezik, melyek az adott tantárgyat gondozó Intézet honlapján találhatók meg (ajánlott tantervben: "tárgyat gondozó intézet"). 

Szakfelelős