Annak érdekében, hogy Önnek a legjobb élményt nyújtsuk "sütiket" használunk honlapunkon. Az oldal használatával Ön beleegyezik a "sütik" használatába.

Környezetmérnöki mesterszak

#Mesterképzések   #műszaki   #nappali  
Képzés célja
A végzett környezetmérnökök képesek a meglévő, illetve potenciális környezeti veszélyek azonosítására, felmérésére, a környezeti károk megelőzésére, csökkentésére, továbbá kárelhárítási projektek irányítására, hulladékgazdálkodási és monitoring rendszerek tervezésére, üzemeltetésére, szennyezett területek vizsgálatára, rekultivációjára.
Képzési idő
4 félév
Szerezhető végzettség
okleveles környezetmérnök / Environmental Engineer
Felvételi követelmények
Teljes kreditérték beszámításával a környezetmérnöki alapképzési szakon szerzett oklevél vehető figyelembe.

Aki olyan szakon szerzett oklevelet, amely teljes kreditérték beszámításával elfogadható, az külön vizsgálat nélkül, az oklevelének és a jelentkezéshez szükséges dokumentumok benyújtásával jelentkezhet.

A nem teljes kreditértékkel beszámítható oklevéllel rendelkezőknek kreditelismerési kérelmet kell benyújtaniuk a kar részére a honlapról letölthető nyomtatvány segítségével. A kar a kérelem alapján megvizsgálja, hogy az adott mesterképzési szakra történő belépéshez a felvételizőnek a korábban megszerzett kreditjei alapján mennyi szakterületi kredit ismerhető el.

Amennyiben a jelentkező csak a szak képzési és kimeneti követelményében előírt minimális szakterületi kreditszámmal rendelkezik, akkor felvételt nyerhet, de a szükséges és a minimális kreditszám különbözetét a mesterképzéssel párhuzamosan, az első két félévben meg kell szereznie. Ha a jelentkező korábbi tanulmányai alapján nem ismerhető el a képzési és kimeneti követelményekben minimálisan meghatározott szakterületi kredit, akkor még abban az esetben sem vehető fel az adott mesterképzési szakra, ha a felvételi összpontszáma elérné a felvételi ponthatárt.

Követelmények
Bővebb leírás

A szakirányú alapképzéshez illeszkedő mesterprogram a környezetvédelem két hazai vonatkozásban is jelentős és dinamikusan fejlődő területével foglalkozó szakemberek képzését célozza meg. Az egyik hangsúlyos terület a hulladékok keletkezésének, hasznosításának, kezelésének és ártalmatlanításának gyorsan fejlődő mérnöki ismereteket igénylő területe. Ide tartoznak a hazánkban egyre nagyobb teret kapó hulladékégetési és ellenőrzött hulladéklebontó eljárások, a biogáz hasznosítás, a hulladéklerakó üzemeltetés, utógondozás, monitorozás, valamint a környezetvédelemi hatások. A másik a felszín alatti vizek védelmével kapcsolatos hidrogeológiai, műszaki és technológiai ismeretek magas színvonalú – tervezői feladatokra is felkészítő – programja, az alkalmazott hidrogeológia és az erre szorosan épülő szennyezett területek kármentesítésének kérdése.

 

Szakmai gyakorlat időtartama és jellege: egybefüggő 4 hét.

Választható specializációk:

  • hulladékgazdálkodás
  • kármentesítés és környezeti geotechnika

Letölthető dokumentumok:

 

A szakon oktatott tantárgyak követelményeit (tantárgyleírás, tárgyjegyző, óraszám, kreditérték, órára lebontott tantárgytematika, minta zárthelyi, vizsga tételsora) a tantárgyi kommunikációs dossziék részletezik, melyek az adott tantárgyat gondozó Intézet honlapján találhatók meg (ajánlott tantervben: "tárgyat gondozó intézet"). 

Szakfelelős