Annak érdekében, hogy Önnek a legjobb élményt nyújtsuk "sütiket" használunk honlapunkon. Az oldal használatával Ön beleegyezik a "sütik" használatába.

Alapanyaggyártási folyamatmérnöki mesterszak

#Mesterképzések   #műszaki   #nappali, levelező  
Képzés célja
A képzés célja olyan magasan kvalifikált mérnökök képzése, akik alapos természettudományos ismeretek birtokában, ismerik az alapanyag gyártás és feldolgozás műveleteit, eljárásait, gépi berendezéseit és a technológiai folyamatok kialakításához szükséges tervezési, anyagmozgatási megoldásokat. Ismerik továbbá az alapanyag gyártás folyamatának ellenőrzését szolgáló anyagvizsgálati módszereket és az összetett technológiai folyamatok tervezési módszereit, az anyag- és energiamérleg számítását, valamint a kapcsolódó minősítési rendszereket, továbbá képesek szakterületükön kutatási-fejlesztési feladatok ellátására, koordinálására.
Képzési idő
4 félév
Szerezhető végzettség
okleveles alapanyaggyártási folyamatmérnök / Process Engineer for Raw Material Production
Felvételi követelmények
Teljes kreditérték beszámításával a műszaki földtudományi, a környezetmérnöki, az élelmiszermérnöki, az anyagmérnöki, a gépészmérnöki, a vegyészmérnöki alapképzési szakon szerzett oklevél vehető figyelembe.

Aki olyan szakon szerzett oklevelet, amely teljes kreditérték beszámításával elfogadható, az külön vizsgálat nélkül, az oklevelének és a jelentkezéshez szükséges dokumentumok benyújtásával jelentkezhet.

A nem teljes kreditértékkel beszámítható oklevéllel rendelkezőknek kreditelismerési kérelmet kell benyújtaniuk a kar részére a honlapról letölthető nyomtatvány segítségével. A kar a kérelem alapján megvizsgálja, hogy az adott mesterképzési szakra történő belépéshez a felvételizőnek a korábban megszerzett kreditjei alapján mennyi szakterületi kredit ismerhető el.

Amennyiben a jelentkező csak a szak képzési és kimeneti követelményében előírt minimális szakterületi kreditszámmal rendelkezik, akkor felvételt nyerhet, de a szükséges és a minimális kreditszám különbözetét a mesterképzéssel párhuzamosan, az első két félévben meg kell szereznie. Ha a jelentkező korábbi tanulmányai alapján nem ismerhető el a képzési és kimeneti követelményekben minimálisan meghatározott szakterületi kredit, akkor még abban az esetben sem vehető fel az adott mesterképzési szakra, ha a felvételi összpontszáma elérné a felvételi ponthatárt.


Követelmények
Bővebb leírás

Letölthető dokumentumok:

 

A szakon oktatott tantárgyak követelményeit (tantárgyleírás, tárgyjegyző, óraszám, kreditérték, órára lebontott tantárgytematika, minta zárthelyi, vizsga tételsora) a tantárgyi kommunikációs dossziék részletezik, melyek az adott tantárgyat gondozó Intézet honlapján találhatók meg (ajánlott tantervben: "tárgyat gondozó intézet"). 

Szakfelelős