Prof. Dr. Szűcs Pétert az MTA levelező tagjává választották

2022. május 4., 09:05
Az MTA 195. Közgyűlésén, 2022. május 3-án titkos szavazással megválasztotta PROF. DR. SZŰCS PÉTERT, a Miskolci Egyetem általános és tudományos rektorhelyettesét, karunk professzorát a Magyar Tudományos Akadémia levelező tagjává.

1964-ben született Abaújszántón. 2009 óta az MTA doktora. A Miskolci Egyetem (ME) általános és tudományos rektorhelyettese, a Műszaki Földtudományi Karon a Környezetgazdálkodási Intézet tanszékvezető egyetemi tanára, az  MTA-ME Műszaki Földtudományi Kutatócsoport vezetője. Szűkebb szakterülete a hidrogeológia, a felszín alatti vízkészletek mennyiségi, minőségi védelme és fenntartható hasznosítása.

Szívből gratulálunk és munkájához sok sikert kívánunk!