Erdélyi Magyar Örökség Díjban részesült karunk oktatója

2024. február 28., 10:25

2024-ben az Erdélyi Magyar Örökség díjat Dr. ElekesTibor karunk habilitált egyetemi docense kapta. A díjat évente olyan kivételes tehetségű közéleti személyiségnek adományozzák, akinek a munkásságában hangsúlyosan megjelenik a magyar nemzet iránti elkötelezettség, a magyar kultúra hagyományainak őrzése, ápolása és a jövő nemzetéknek való átadása. A székelyudvarhelyi születésű Dr. Elekes Tibor több mint 4 évtizede tanít, nevel Erdélyben és Magyarországon, 2002-től a Miskolci Egyetem oktatója, kutatója. Társszerzője a Székelyföld története monográfiának, szerzője a több mint 30.000 példányban megjelent Erdély útikönyvnek, 300 székelyföldi, erdélyi közigazgatás- és történeti földrajzi térképnek, 180 tudományos publikációnak. Három évtized alatt fél évnyi időt fordított pécsi, miskolci, beregszászi egyetemi hallgatók erdélyi tanulmányútjainak vezetésére, hozzájárult 8 Székelyföldön élő és tevékenykedő fiatal földrajzos, történész, régész, gazdász kutató, oktató PhD fokozatszerzéséhez.

A díjat Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegye Közgyűlésének 2024. február 15.-én tartott ülésén adták át.