Az ipar és az egyetem szoros együttműködése

2024. június 18., 10:55
Stratégiai együttműködési megállapodást kötött az MVM Csoport a Miskolci Egyetemmel

Az MVM és a Miskolci Egyetem több évtizedre visszanyúló szakmai, tudományos és kutatási kapcsolatainak megújításaként értékelték az együttműködési megállapodás aláírását az energetikai társasággal legszorosabb kapcsolatban álló karon dékánjai, Prof. Dr. Siménfalvi Zoltán (Gépészmérnöki és Informatikai Kar) és Prof. Dr. Mucsi Gábor (Műszaki Föld- és Környezettudományi Kar). Hangsúlyozták: a vállalati kezdeményezésre megvalósított villamos-, gépész-, olaj- és gázipari mérnöki és szakképzések, a fenntarthatóság és az energiaszolgáltatás hatékonyságát szolgáló kutatási tevékenység hozzájárulnak a Miskolci Egyetemen folyó tudományos munka elismeréséhez.