2023. december 11., 11:15
Cimkék:szent borbála, urándolgozók, emlékérem

Az Urándolgozók Szakszervezeti Szövetségének, Szent Borbála Emlékérem kitüntetését vette át karunk három oktatója: Siskáné Dr. Szilasi Beáta – egyetemi docens, Prof. Dr. Faitli József – egyetemi tanár és Dr. Pecsmány Péter – tudományos munkatárs. Az emlékérmét a bányászati kármentesítés és a földtudományok területén eddig végzett kutatói tevékenységük elismeréseként Rofrits Vilmos, az Urándolgozók Szakszervezeti Szövetségének titkára adta át, a Gyöngyösoroszin megrendezett Borbála Napi Ünnepségen. A rendezvényen karunk két volt hallgatója, Weisz Róbert okleveles bányagépész mérnök és Katics Tibor okleveles bányamérnök is Szent Borbála Emlékérem kitüntetésben részesült – az iparban, különösen a bányarekultiváció területén végzett eddigi munkájukért. Az említett oktatók és ipari szakemberek az Unicum Habeas „bányász” rockzenekar tagjai, a laudációban kiemelték a zenekar szerepét az oktatói és ipari kapcsolatok elmélyítésében is.