Vas, arany, gyémánt, rubin… A tisztelet és az elismerés diplomája

2023. június 27., 15:35
Ötven, hatvan, hatvanöt és hetven évvel ezelőtt diplomát szerzett mérnököket köszöntött a Miskolci Egyetem. Az annak idején még bánya- és kohómérnök karon végzett egykori hallgatók szakmai életpályáját jubileumi oklevéllel ismerte el az Alma Mater

A Miskolci Egyetem Szenátusa a Műszaki Föld- és Környezettudományi Kar dékánjának előterjesztésére a jogelőd Nehézipari Műszaki Egyetem Bányamérnöki Karán 1953-ban végzett 4 fő vasokleveles mérnök részére rubinoklevelet, az 1958-ban végzett 12 fő gyémántokleveles mérnök részére vasoklevelet, az 1963-ban oklevelet szerzett 22 fő aranyokleveles mérnök részére gyémántoklevelet, és az 1973-ban Miskolcon végzett 42 mérnök részére aranyoklevelet adományozott.

A Jubileumi diplomátadó ünnepségen készült képeket itt lehet megtekinteni