2018. 09. 25.
Andrea Koleszár
Elkezdődött a 2018/2019-es tanév

A Műszaki Földtudományi Kar 2018. szeptember 7-én tartotta Ünnepélyes Tanévnyitó Kari Tanács Ülését.

Az egyetem életének nagy eseménye minden évben az új hallgatók érkezése, fogadása. Elsőéveseink a Kari Tanácsülésen letették esküjüket és a dékáni kézfogás után a Kar teljes jogú hallgatóivá váltak.

Tanévnyitó ünnepségünkön kari kitüntetések átadására is sor került.

Bese Barnabás főosztályvezető úr (B-A-Z Megyei Kormány Hivatal Környezetvédelmi és Természetvédelmi Főosztálya) kimagasló tevékenysége elismeréseként Pro Facultate Rerum Metallicarum kitüntetésben részesült.

A Bányásznap alkalmából a bányászat, a földtudományok területén végzett több évtizedes oktató és kutatómunka, valamint a bányászatban, a bányászathoz kapcsolódó oktatási és kutatási területen eltöltött évek elismeréseként:

• Dr. Dobos Endre egyetemi docens 25 éves szolgálati ideje elismeréséül,
  • Galvácsné Szarka Éva igazgatási ügyintéző 25 éves szolgálati ideje elismeréséül,
  • Romhalmi Jánosné hivatalsegéd 25 éves szolgálati ideje elismeréséül,
  • Dr. Mádai Viktor egyetemi docens 20 éves szolgálati ideje elismeréséül és
  • Horánszky Beáta tanársegéd 20 éves szolgálati ideje elismeréséül Bányász Szolgálati Oklevelet vehetett át.

A 2018. augusztus 30-án, Pécsett rendezett Központi Bányásznapon Dr. Turai Endre egyetemi docens és Dr. Molnár József egyetemi docens urak már átvették a Bányász Szolgálati Oklevelüket.

2018-ban a Műszaki Földtudományi Karra, legmagasabb pontszámmal felvételiző 4 hallgatónak a Kar Kiváló Gólya Ösztöndíjat adományozott, az erről szóló oklevelet az ünnepség során vehették át elsőéves hallgatóink.

Kiváló Gólya Ösztöndíjban részesültek:

• Pap Andrea (környezetmérnök alapszak)
  • Kaufmann Ákos (műszaki földtudományi alapszak)
  • Sztahura Eszter (műszaki földtudományi alapszak)
  • Nagy Mihály (műszaki földtudományi alapszak)

A díjazottaknak szívből gratulálunk, tanulmányaikhoz sok sikert és felejthetetlen egyetemi éveket kívánunk!

Az ünnepségen készült fotók itt tekinthetők meg.