2017. 12. 20.
Kari-előkari

A Kar az idén is együttléttel zárta az évet.

A Kar karácsonyi ünnepségére az idén december 18-án hétfőn került sor, a főépület aulájában. Az első köszöntőt Szűcs Péter dékán tartotta, méltatva a pályázatokban sikeres, bár a felvételek terén sok problémát hozó 2017-es évet. A Kar dolgozói mellett több külsős oktatónk, doktoranduszok, a Hallgatói Önkormányzat képviselői is jelen voltak. Elsőként Bőhm József korábbi dékánunkat köszöntöttük 70. születésnapja alkalmából. A Kar jelenlegi vezetője után Kovács Ferenc professzor emeritusz, volt rektor méltatta a jubiláns öt évtizedes szerteágazó tevékenységét az oktatás, tudomány, szervezés, hallgatói kapcsolatok terén. Az ünnepi attrakció idén a görömbölyi Nagy-Szögedi pincészet borainak bemutatója volt, a kiváló Zenittől a Rosé-n keresztül a nagyszerű Kékfrankos házasításokig. Ennek végére a  késői vacsora mellett a társaság kellően oldott állapotba került a mindennapi problémák elfelejtéséhez, a karácsonyi hangulat befogadásához.

Földessy János