2017. 07. 04.
Kovács Károly Zoltán
Doctor Honoris Causa kitüntető címet kapott Karunk egy fontos nemzetközi partnere

Doctor Honoris Causa kitüntető címet kapott Karunk egy fontos nemzetközi partnere, a kassai Szlovák Tudományos Akadémia kutatóintézetének professzora. 2017 június 30-án a nyilvános ünnepi Egyetemi Szenátusi Ülésen Dr. Peter Baláž professzor úr részére tiszteletbeli doktori oklevél átadására került sor.

IMG_0874

Professzor Peter Baláž a Szlovák Tudományos Akadémia kassai Geotechnikai Intézet Mechanokémiai Osztályának vezetője, korábban az intézet tudományos ügyekért felelős igazgatóhelyettese volt. Kutatómunkája kiterjed a mechanokémia széles alkalmazási területeire, amely magéban foglalja az ásványelőkészítést, a szilárdtest kémiát, anyagtudományt, orvostudományt és kohászati alkalmazásokat egyaránt. PhD és DCs fokozatát a mechanokémia ásványelőkészítési vonatkozású témakörében készítette. Jelenleg a korszerű anyagok előállításával foglalkozik mechanokémiai úton nagy energiasűrűségű malmokban, ill. korszerű módszerek kutatásával, úgymint hatóanyagok nano-őrlése onkológiai kutatások céljára.