2020. 12. 08.
Andrea Koleszár
Szent Borbála nap alkalmából karunk oktatói kitüntetésben részesültek

Szent Borbála nap alkalmából Prof. Dr. Palkovics László innovációs és technológiai miniszter 2020. december 4-én miniszteri elismeréseket adományozott.

A Szent Borbála nap központi ünnepsége 2020. december 4-én (pénteken) 11.00 órai kezdettel, immár hagyományos helyszínen, a Magyar Bányászati és Földtani Szolgálat Stefánia úti székházának II. emeleti Dísztermében került volna megrendezésre, azonban a vírusveszély felerősödése miatt – hasonlóan a 70. Bányásznaphoz – sajnos erre nem kerülhetett sor.

Miniszteri Elismerő Oklevél elismerésben részesült Dr. habil. Faitli József, karunk egyetemi docense és Dr. Kertész Botond, a COLAS Északkő Kft. bányászati igazgatója, karunk címzetes egyetemi docense.

Lelkiismeretes bányászati tevékenységért Szent Borbála-érem elismerésben részesült Dr. Bohus Géza, a Borsod Dolomit Kft. robbantás-vezetője, karunk címzetes egyetemi tanára.

Az ünnepségen tervezett köszöntések videofelvétel formájában a Magyar Bányászati Szövetség oldalán, az alábbi linkre kattintva elérhetők: link

A kitüntetetteknek szívből gratulálunk!

Jó szerencsét!