2020. 01. 06.
Dr. Farkas Géza príma oktató, príma vállalkozó

Dr. Farkas Gézát a BOKIK idei közgyűlésén az Év Bányászati Vállalkozója díjjal tüntették ki.

A Borsod-Abaúj-Zemplén megyei Kereskedelmi és Iparkamara 2019 novemberében tartotta meg hagyományos díjátadó ünnepségét, ahol a legkiválóbb vállalkozók kaptak elismerést több kategóriában. Az év bányászati vállalkozója az idén dr. Farkas Géza bányamérnök lett, a Nyersanyagelőkészítési és Környezeti Eljárástechnikai Intézet c. egyetemi docense.

farkas

A vállalkozó mögött sikeres vállalat is áll, a teljesen magyar tulajdonban lévő Perlit92 KFT, melynek ő az ügyveztető igazgatója és fő tulajdonosa. A cég a pálházai és nagybózsvai előfordulások sikeres művelésével az ipari ásványok terén az ország legjövedelmezőbb és leginkább exportképes vállalkozása.

A kitüntetéshez szívből gratulálunk!