2019. 07. 11.
A tanárképzéstől a kritikus elemek újrahasznosításáig

Kutatási és innovációs cunami a Miskolci Egyetemen a nyersanyag szektor jövőjének alapjaihoz.

A Miskolci Egyetem az országban egyedüliként foglalkozik elsődleges ás másodlagos nyersanyag források hasznosításának ipari és technológiai kutatásával. A hazai források mellett új lendületet kapott az egyetem kutatási vonala az Európai Technológiai Intézet pályázatain aratott sikereivel. Az alábbi táblázat sorolja fel az Miskolci Egyetemen éppen futó programokat, melyekben a Gazdaságtudományi Kar (GTK, kettőben koordinátor), illetve az Műszaki Anyagtudományi Kar (MAK) mellett a legtöbb pályázat résztvevőjeként a Műszaki Földtudományi Kar (MFK, háromban koordinátor) szerepel. A pályázatok sora átfogja a témák széles választékát, a ritkaföldfémek melléktermékként történő kinyerésétől a női hallgatók motiválásán keresztül a vízalatti autonóm mintavevő robotok második generációjáig. Kísérd figyelemmel a honlapunkat, minden kutatási fejleményről be fogunk számolni.

Földessy János, Mádai Ferenc

EITRaw