2018. 12. 18.
TEA – az ásványvagyonunkról

A Miskolci Egyetem Műszaki Földtudományi Kara ősszel is folytatta a Természeti Erőforrások Akadémiája (TEA) előadás-sorozatát. 2018. november 28-án (szerda) 15:00 órai kezdettel Dr. Holoda Attila, az Aurora Energy Kft. ügyvezető igazgatója tartott előadást a Karon A HAZAI BÁNYÁSZATI ERŐFORRÁSOK ÉS LEHETŐSÉGEINEK AKTUÁLIS KÉRDÉSEI címmel. A nagy sikerrel megtartott, számos hallgatót vonzó előadáson az „Energiapolitika 2030” című országgyűlési határozatot, illetve a kormányhatározatban elfogadptt  Energetikai Ásványvagyon gazdálkodási Cselekvési Tervet  értékelte, mely – az energiapolitikai irányok mellett – tartalmazza a hazai bányászati lehetőségekben rejlő, kiaknázatlan erőforrások hasznosításának fontosságát is.