2018. 11. 12.
Miskolc az élcsapatban a H2020 kutatások területén

A G7 honlap nyilvánosságra hozta a H2020 kutatási projektek hazai résztvevőinek rangsorát. A rangsort részben az elnyert támogatások abszolút mértéke, részben a támogatásoknak az oktatói létszámra normalizált aránya alapján állították össze. Az első szempont szerint a Miskolci Egyetem a hazai felsőoktatási intézmények közül a hatodik, a CEU, BME, ELTE, SZE, DE után. Az összehasonlítást diagramban láthatod ide klikkelve.

Ha viszont az oktatói létszámot is figyelembe vesszük, a két első, CEU és BME után Miskolc a harmadik helyet szerezte meg, megelőzve az összes többi hazai versenytársat (klikk a diagramra)

A H2020 kutatások területén az egyetemen a Műszaki Földtudományi Kar viszi jelenleg a prímet több befejezett és két jelenleg is futó H2020 projektben való részvétellel.