2017. 05. 29.
Kovács Károly Zoltán
Kitüntettt európai parlamenti figyelem a Földrajz Intézet Foodlog INTERREG pályázatának

A Földrajz Intézet által vezetett szlovák-magyar INTERREG pályázat célja a Bódva-folyó vízgyűjtő területére kiépülő, Katasztrófavédelmi Szolgálatot támogató, elöntési logisztikai modell fejlesztése volt. A projektben még részt vett a Bay Zoltán Alkalmazott Kutatási Közhasznú Nonprofit Kft.,  a HOLOCÉN Természetvédelmi Egyesület és a Cholnoky Jenő Környezetgazdálkodási Dokumentációs és Kutatási Központ Közhasznú Társaság, illetve szlovák oldalról a Kassai Műszaki Egyetem (TÜKE) és a Kassai Nemzetvédelmi Egyetem (VSBM).

Az Európai Parlament jelentését innen töltheti le:

Report on European Territorial Cooperation – best practices and innovative measures (2015/2280(INI))