2015. 09. 19.
Dr. Földessy János
Elhunyt Somfai Attila professzor emeritusz

82. életévében eltávozott közülünk Somfai Attila, karunk emeritusz professzora, geológus mérnök, az Ásványtani-Földtani Intézet egykori igazgatója. Búcsúztatása  2015. szeptember 28-án 13.00 órakor lesz Budapesten a kelenföldi Szent-Gellért r.k. urnatemplomban.

1953-1958 között a Nehézipari Műszaki Egyetem Bányamérnöki Karán folytatta tanulmányait és szerzett geológusmérnöki diplomát,  1971-ben egyetemi doktori szigorlatot, 1976-ban a földtudomány kandidátusa tudományos fokozatot.

1958-tól 1981-ig az OKGT (a MOL Rt. jogelődje) Kőolajkutató Vállalatnál dolgoztam kezdetben üzemi-, majd vezető geológusi munkakörökben és irányította a Dunától K-re eső országrész szénhidrogén kutatását, így például – a teljesség igénye nélkül – Algyő, Hajdúszoboszló, Szeged, Kisújszálás, Dorozsma, Üllés, Sarkadkeresztúr, Szeghalom területeken. Dolgozott az OKGT Felügyelő Bizottságának tagjaként, elnöke volt a Kőolajkutató Rt. Igazgatótanácsának.

1981-ben egyetemi tanári kinevezést kapott a Miskolci Egyetemre, a teleptan, kőolajföldtan, általános és szerkezeti földtan, szedimentológia tantárgyakat oktatta. Húsz éven át volt a Földtan-Teleptani Tanszék vezetője.  2004-től  professzor emerítusz. Publikációinak,  kutatási jelentéseinek száma több mint hetven. Élénk szakmai közéleti tevékenysége során  elnöke volt a Miskolci Akadémiai Bizottság GEO Munkabizottságának,  1997-2003 között társelnöke a Magyarhoni Földtani Társulatnak.

Számos kitüntetése közül a legjelentősebbek:  a Munka Érdemrend Ezüst Fokozata, a Magyar Olajiparért Emlékérem Arany Fokozata, Signum Aureum Universitatis egyetemi érem, a Magyar Köztársasági Érdemrend Lovagkeresztje.

Emlékét tisztelettel megőrizzük.