2015. 06. 30.
Dr. Földessy János
GE ösztöndíjat nyert a Kar másodéves B.Sc. hallgatója

Az amerikai General Electric Foundation Scholar-Leader egyetemi ösztöndíj programja 2003 óta működik Magyarországon, mely másodéves BSc képzésben részt vevő közgazdasági, menedzsment, mérnöki és műszaki területen tanuló tehetséges hallgatókat támogat. Az öt díjazott között szerepelt Glonczi Gyula másodéves műszaki földtudományi alapszakos hallgatónk is, egyedüliként a Miskolci Egyetemről.Évente 5 fő kaphatja meg a díjat a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem, a Budapesti Corvinus Egyetem, a Miskolci Egyetem, a veszprémi Pannon Egyetem és a Pécsi Tudományegyetem pályázó hallgatói közül. A program az elmúlt években  Lengyelországban, Csehországban és Romániában is működik már. Az ösztöndíjasok a két évre elnyert anyagi támogatás mellett nyári vezetői és készségfejlesztő képzéseken vehetnek részt, mely hozzásegíti őket egy nemzetközi szinten is versenyképes új vezető generáció megteremtéséhez. A program kizárólag angol nyelven folyik. 2015. június 30-án a budapesti Károlyi-Csekonics Rezidencia dísztermében került sor az ünnepélyes díjátadásra, amelyen többek között részt vett Colleen Bell az Amerikai Egyesült Államok magyarországi nagykövete, Pongrácz Ferenc az Amerikai Kereskedelmi Kamara elnöke, valamint Joerg Bauer a GE Hungary elnöke. Az elismeréseket Vajda Ágnes, az Institute of International Education európai igazgatója, és Joerg Bauer adta át a díjazott tehetségeknek.

A díjazottnak e helyről is gratulálunk, és további tanulmányihoz sok sikert kívánunk!