2015. 02. 28.
Dr. Földessy János
Miskolci Öregdiákok 2. – Komjáthy Attila a Jet Propulsion Laboratory (USA) tudományos főmunkatársa

A  kaliforniai Pasadenában székelő Jet Propulsion Laboratory a NASA intézményeként, a California Institute of Technology-hoz kapcsoltan az űrkutatás evilági vezető intézménye. Itt dolgozik volt diákunk, Komjáthy Attila, 1989-ben végzett bányamérnök, aki a végzés utáni rövid gyakornoki időszak után (melyet a Geodéziai és Bányamérnöki Tanszéken töltött) kanadai ösztöndíjjal folytatta tanulmányait a kanadai New Brunswickban, s itt szerzett PhD fokozatot is a GPS rendszerek témakörében.

A jelenlegi hírnek az ad aktualitást, hogy társszezőként ő jegyzi a NASA minapi sajtóközleményét, amelyben a GPS távközlési rendszerek kommunikációja és az atmoszferikus „hab” közötti  összefüggéseket vizsgálták. Ha többet akarsz tudni  erről, „hab”ozás nélkül kattints a NASA JPL honlapjára.

A hírt a dudujka-lista nyomán közöljük, köszönet Morvai Tibornak.