This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website.

Földtudományi mérnöki mesterszak (magyar és angol nyelven)

#Mesterképzések   #műszaki   #nappali  
The aim of the training
A képzés célja olyan geológus- és geofizikusmérnökök képzése, akik rendelkeznek a földtani szerkezetek és az ásványi nyersanyagok kutatásához, feltárásához, a földtani vagyon értékeléséhez, illetve a környezetföldtani vizsgálatok elvégzéséhez, környezetszennyezések lehatárolásához szükséges földtani, geofizikai és geoinformatikai ismeretekkel.
Length of training period
4 félév
Job Qualifications
okleveles földtudományi mérnök / Earth Sciences Engineer
Admission requirements
Teljes kreditérték beszámításával a műszaki földtudományi alapképzési szakon szerzett oklevél vehető figyelembe.

Aki olyan szakon szerzett oklevelet, amely teljes kreditérték beszámításával elfogadható, az külön vizsgálat nélkül, az oklevelének és a jelentkezéshez szükséges dokumentumok benyújtásával jelentkezhet.

A nem teljes kreditértékkel beszámítható oklevéllel rendelkezőknek kreditelismerési kérelmet kell benyújtaniuk a kar részére a honlapról letölthető nyomtatvány segítségével. A kar a kérelem alapján megvizsgálja, hogy az adott mesterképzési szakra történő belépéshez a felvételizőnek a korábban megszerzett kreditjei alapján mennyi szakterületi kredit ismerhető el.

Amennyiben a jelentkező csak a szak képzési és kimeneti követelményében előírt minimális szakterületi kreditszámmal rendelkezik, akkor felvételt nyerhet, de a szükséges és a minimális kreditszám különbözetét a mesterképzéssel párhuzamosan, az első két félévben meg kell szereznie. Ha a jelentkező korábbi tanulmányai alapján nem ismerhető el a képzési és kimeneti követelményekben minimálisan meghatározott szakterületi kredit, akkor még abban az esetben sem vehető fel az adott mesterképzési szakra, ha a felvételi összpontszáma elérné a felvételi ponthatárt.

Követelmények
Detailed description
A szakképzettség magyarországi hasznosítási területét azok a vállalatok, gazdasági társaságok, kutatóintézetek és szakhatóságok jelentik, amelyek ásványi nyersanyagok felkutatásával, gazdálkodásával, ennek tervezésével és szabályozásával foglalkoznak. A földtudományi ismeretek mellett megszerzett mérnöki tudás birtokában az itt végzett hallgatók az alkalmazott földtudományok és nyersanyagkutatási technológiák fejlesztésére, művelésére, felügyeletére szakosodott intézményeknél helyezkednek el. Ezek például a fosszilis energiahordozók, fémes és nem-fémes ásványi nyersanyagok kutatását végző hazai és külföldi tulajdonú vállalkozások, környezettechnológiai tervező és kivitelező cégek, továbbá a környezetvédelmi, természetvédelmi és vízügyi hatóságok, önkormányzatok.
 
 
Választható specializációk:
  • geológia
  • geofizika
  • TIMREX

Szakmai gyakorlat időtartama és jellege: egybefüggő 4 hét.

Letölthető dokumentumok:

 

A szakon oktatott tantárgyak követelményeit (tantárgyleírás, tárgyjegyző, óraszám, kreditérték, órára lebontott tantárgytematika, minta zárthelyi, vizsga tételsora) a tantárgyi kommunikációs dossziék részletezik, melyek az adott tantárgyat gondozó Intézet honlapján találhatók meg (ajánlott tantervben: "tárgyat gondozó intézet"). 

Instructors