2021. 06. 14.
Andrea Koleszár
ENGIE A HIVATÁSRÓL, CSALÁDRÓL, KÖVETENDŐ PÉLDÁKKAL

ENGIE, egy olyan nemzetközi H2020 projekt, amelyben a hölgyek érdeklődését kívánják felkelteni egy hagyományos felfogás szerint nagyon maszkulin szakmaegyüttes, a földtudományok irányába. A munkát, melyben 21 országból vesznek részt partnerek, a Miskolci Egyetem koordinálja, Dr. Hartai Éva címzetes egyetemi tanár vezetésével.

A projekt keretében három kiváló szakember – Emma Rehnström (Svédország), Meaza Tsige (Etiópia, Spanyolország) és Dr. Hartai Éva (Magyarország) – életútját ismerhettük meg.

Az érdeklődők többet is megtudhattak a kiváló geológusok, mérnökök életútjának észak-európai, afrikai és közép-európai indulásáról, motivációjukról, a család és a hivatás adta mindennapi feladatok összefésüléséről. A sarkkörön túli kutatások, az ércgeológia, a földcsuszamlások, földtudományok népszerűsítése, az oktatási feladatok és kihívások, és számos más, vállalkozókedvet, érdeklődést igénylő feladataik kerültek elő a nagyon közvetlen, életközeli interjúkban.

Földessy János