2020. 10. 22.
Andrea Koleszár
A legjobb gólyákat notebookokkal jutalmaztuk

Karunk a partnervállalatok példaértékű összefogásának köszönhetően kilenc darab notebookot adhatott át a 2020 szeptemberében legjobb felvételi eredménnyel beiratkozó elsős hallgatói számára.

A karunkat támogató cégek maguk is jól érzik a földtudományhoz, környezettudományhoz kapcsolódó területeken jelentkező munkaerőigényt, ugyanis az ezen területeken jelentkező kihívásokat is a kar közeljövőben végző hallgatóinak kell majd megoldania: ilyen a jövőben megoldandó kihívás a geotermikus energia kutatása és hasznosítása, a nem-konvencionális kőolaj- és földgázforrások kutatása és környezetbarát termelési módszerei, a vízbányászat, az új nyersanyagkutatási (földtani- és geofizikai) módszerek alkalmazása és fejlesztése, a high-tech ipar nélkülözhetetlen stratégiai alapanyagainak kutatása és kinyerése, a hulladékbányászat, a nyersanyagelőkészítési technológiák modernizálása, a környezetbarát bányászati módszerek fejlesztése, a fenntartható talajhasználat és mindezek társadalmi és természeti hatása.

A most átadott notebookokkal kívánunk további segítséget nyújtani a hallgatóinknak, hogy tanulmányaik során minél gördülékenyebben szerezhessék meg a fenti kihívások megoldásához szükséges tudást.

Felvételi eredménye alapján notebookot vehetett át Klencs Andrea és Paláncz Panna földrajz alapszakos, Spekker Dorina és Zákányi Panna környezetmérnöki alapszakos, valamint Bartók Szabolcs, Fodor Péter, Kollár Zoltán, Péterffy Gyöngyvér Boglárka és Szklenár Péter műszaki földtudományi alapszakos hallgató.

FOTÓK

50516200097_12f3255c63_o_SMALL

A fotókat a Beiskolázási Központ készítette.