2020. 01. 06.
KARI ELŐKARI

Jó évet zárt egy jó hangulatú rendezvényen a Kari gárda.

December 17-én délutánra leállt a munka a Kar számos bugyrában, és a Kettes Koli rendezvénytermében gyűltünk össze év búcsúztatóra.

A rendezvényt Prof. Dr. Szűcs Péter dékán nyitotta meg, az év rövid méltatásával, és az előttünk álló 2020 előre vetítésével. A vacsorát követően a Kar intézetei következtek saját műsorral.  A legnagyobb győzelmet a Geofizikai és Térinformatikai Intézet aratta, Szilvási Marcell ugyanis sakk szimultánban 6:0-ra verte a többi intézet bátran vállalkozó képviselőit. A legjobb videó címet minden bizonnyal a Kőolaj és Földgáz Intézet nyerheti el, a mindennapi életből ellesett pillanatok nagyon ötletesen összevágott, megzenésített anyagával énekelték a Pál utcai fiúk slágerét. Dr. Turzó Zoltán igazgató úr vezetésével hangzott egyöntetűen: Mi vagyunk a grund. Az Ásványtani és Földtani Intézet a kamarazenei szekcióban jeleskedett, Dr. Mádai Ferenc pikula szólóját Majoros Lívia zongorán kísérte, Leskó Máté kottalapozásával. A Környezetgazdálkodási Intézet ezzel szemben a jól hangzó kórusra építve Dr. Madarász Tamás gitárkíséretével gyertyafényben énekelte el a Mennyből az angyalt. A Földrajz-Geoinformatika Intézet és az Nyersanyagelőkészítési és Környezeti Eljárástechnikai Intézet kombója viszont a zenekari számokban illetve társastáncban mutatott kiválót, a megszokott Unicum Habeas stílusban játszott nagyszerű zenéjükkel.

A kiváló rendezvény szervezéséért és sima levezetéséért a dékáni hivatal hölgyeinek jár hálás köszönet.