2018. 11. 08.
Meghalt Juhász József professzor

Alig három héttel 91. születésnapja előtt elhunyt Dr. Juhász József professzor emeritusz, a Miskolci Egyetem tiszteletbeli (honoris causa) doktora.

Juhász professzor több mint hatvan éven át, 1957-től előbb meghívott előadóként, majd részfoglalkozású oktatóként, 1976-tól főállású professzorként volt a Bányamérnöki Kar egyik meghatározó oktatója, professzora.

Még Sopronban kezdte meg e bányász hallgatók oktatását a hidrogeológia és a
mérnökgeológia tudományterületeken. Kezdeményezője volt a hidrogeológus képzés és a
környezetmérnök képzés indításának előbb postgraduális, később graduális keretek között is. Oktatóként, tudósként mérnökgenerációkat oktatott, nevelt, mindig kiemelve az elméleti tudás és a gyakorlati alkalmazások szoros egységét, példát mutatva tanítványainak, munkatársainak egyaránt.

Halála nagy veszteség  a családja mellett a mérnöktársadalom, a Miskolci Egyetem, a Műszaki Földtudományi Kar és nem utolsó sorban a szakmai tudományos élet számára.

Emlékét tisztelettel megőrizzük.

Temetéséről később történik intézkedés.

Dr. Bőhm József