2018. 06. 04.
Ott voltunk – az MFK Hidro tanszék és a Földrajzi Intézet már az MTA előterében

A Magyar Tudományos Akadémia is egyre közelebb lép a hétköznapokhoz. Június 1-jén, pénteken nagyszabású tudományos programot szervezett, amelynek központi témája volt a víz.

A rendezvény célja, hogy felhívja a figyelmet a víz életünkben betöltött alapvető szerepére, és játékos, interaktív foglalkozások keretében megismertesse az érdeklődőket – elsősorban a fiatalokat – a víz fizikai, kémiai és biológiai tulajdonságaival, valamint társadalmi vonatkozásaival. A tudományos ismeretterjesztő foglalkozások és előadások egyben lehetőséget nyújtottak a víztudományok összetettségének bemutatására is.

A miskolciak jó érzékkel sátrat vertek az MTA veretes székházának homlokzata előtt, és vizes trükkökkel, információkkal szórakoztatták a szép számmal arra vetődő nagyérdeműt- Gratulálunk nekik, többet ér, mint kötetnyi nyomtatott szórólap.

Program és további információ: http://mta.hu/streetscience