2017. 11. 23.
Bányászkar és Kohászkar – testvérek összerázó műhelytalálkozója

A  rendezvényen a Karok intézetei mutatkoztak be egymásnak.

November 21-én a II. előadó adott otthont annak a megbeszélésnek, ahol a két kar intézeteinek vezetői mutatták be rövid beszámolókban oktatási, kutatási munkáikat, eredményeiket. A tíz percre zanzásított beszámolók a sakkóra kérlelhetetlenségével pörögtek, így sikerült három óra alatt mindkét karról keresztmetszetet adni. A több évtizedes békés egymásmellett élés dacára számos új információval lettek gazdagabbak a résztvevők, hiszen érvényes a mondás: Mindenki másképp csinálja… Oktatás, kutatás, adminisztratív szervezés, pályázatok adták a közös felületeket.

Ami közös volt a beszámolókban, mindkét Kar jeleskedik a tudományos kutatás magas színvonalában, és a paletta nagyon széles, a térinformatikától a nanotechnológiáig. Számos hazai és EU projekt fut párhuzamosan a különböző intézményekben, s egyre gyakoribbak a „vegyesházasságok”, azaz megfelelő szakemberek bevonása a testvérkarokról. A sok közös pont egyaránt további együttműködési lehetőségek felé mutat.

Az oktatók részvételük fejében – amíg a készlet tart – kincstári pizza  juttatásban is részesültek.

Reméljük, hogy az első rendezvény sikere nyomán még több hasonló eszmecsere részesei lehetünk.

Földessy János