2017. 10. 04.
Állami ösztöndíj keresztény közösségekből érkező külföldi hallgatóinknak

Szeptember utolsó péntekén négy, mesterképzésben részt vevő külföldi hallgatónk vette át magyar állami ösztöndíját  az emberi erőforrások miniszterétől a Szent István Bazilikában.  Az ösztöndíjat idén összesen 72 közel-keleti keresztény fiatal kapta meg, akik budapesti, debreceni, miskolci és pécsi felsőoktatási intézményekben kezdték meg tanulmányaikat ősszel. A szentmisével összekötött ünnepségen elhangzott, hogy mindannyian egyetlen keresztény közösségbe tartozunk. Ez különösen fontos összetartó erő ezeknél a fiataloknál.  A Miskolci Egyetem Műszaki Földtudományi Karának újonnan indult Petroleum Geoengineering képzésére a négy fiatal Nigériából, Irakból és Egyiptomból érkezett. Ez úton is gratulálunk az ösztöndíjak elnyeréséhez és sikeres tanulmányokat kívánunk Nekik!

Szunyog István