2017. 09. 15.
Kovács Károly Zoltán
Jubileumi oklevelet kaptak egykori hallgatóink

Szeptember elsején került sor Miskolcon a rubin-, vas-, gyémánt- és aranyokleveles mérnökök diplomaátadó ünnepségére. Most az 1947-ben, 1952-ben, 1957-ben, valamint 1967-ben oklevelet szerzett szakemberek kapták meg ezt az elismerést. A Műszaki Anyagtudományi Karral közösen, az egyetem Díszaulájában megrendezett ünnepségen 1 fő rubin-, 3 fő vas-, 33 fő gyémánt- és 56 fő aranyoklevelet vehetett át. Az ünnepeltek teljes névsora innen tölthető le.

Prof. Dr. Torma András rektor ünnepi beszéde után Prof. Dr. Szűcs Péter, a Kar dékánja üdvözölte a jubilánsokat, méltatta hosszú és eredményekkel teli életpályájukat. Az ünnepeltek nevében Dr. Bohus Géza címzetes egyetemi tanár, a Kar oktatója válaszolt, visszaemlékezve az Alma Materben eltöltött időre, s az 50 év alatt a korosztály szakembereit érő számos kihívásra, áthidalt, elviselt, megoldott nehézségekre, feladatokra.

A bányász himnusz eléneklése után a jubilánsok a kari zászlóra kötött emlékszalaggal viszonozták a  Kar megbecsülését.

Az ünnepség a menza különtermében szervezett közös ebéddel zárult.

Az ünnepségről készült video teljes terjedelmében megnézhető, illetve letölthető az alábbi címről:

Az ünnepségről készült fotók ide kattintva érhetőek el.