2017. 09. 13.
Kovács Károly Zoltán
Várjuk az Avasistákat az 50 órás kötelező közösségi szolgálatuk teljesítésére

A Miskolci Egyetem Műszaki Földtudományi Kara várja az Avasistákat az 50 órás kötelező közösségi szolgálatuk teljesítésére. A feladat:

A régi, papír alapú dokumentumok digitalizálása  mellett:

• Részvétel az avasi csúszás mérő monitoring rendszer mérési munkálataiban és az avasi talajvíz minőség elemzésében – Mert Avasi
  • Hallgatói számítógépek programjainak frissítése, közben bepillantás a szakmai programokba (mire jó, hogyan működik, közérthetően)
  • A tavasszal érkezett új fúrás szimulátor beüzemelésében történő segédkezés (közben a fúrás alapjainak betanulása, ha érdekel a fúrás – mert később még jól jöhet)
  • Alkalom adtán a fúrási iszaplaborban a demonstrátor hallgatók mérésének segítése, a mérések előkészítésében és kiértékelésében történő részvétellel
  • Kari és Intézeti honlapok felülvizsgálata (középiskolás szemmel) (és javaslatok megfogalmazása – beszélgetés alapján, hogy ne legyen ijesztő – mit hogyan kellene átalakítani)
  • A rezervoármechanikai labor beüzemelésében segédkezés – kicsi műszaki feladatok, mint otthon
  • Földgáz üzemű gázkészülékek kalibráló mérésében történős segédkezés, mérési adatok rögzítése, segítség a kiértékelésben. – Hogy később se féljenek a gáztól
  • Műszerpark javítgatása – akinek ehhez van kedve meg is tanulhatja
  • Könyvtári rendszerezés, digitális katalógusrendszer kialakításában segítség
  • Terepi mintavételek és mérésk (Földrajz, Talaj és Geofizika) – Hogy megtudjuk mi is az a Geofizika és a Talajtan
  • Kérdőíves felmérésekben közreműködés
  • Földtudományi Vlog készítésében háttérmunka – reakciók (akár reakció videók) videószerkesztés, vágóképek készítése, zöld hátteres bohóckodás – Kreatívan
  • Egyetemi imázsvideók tesztközönsége, értékelés, ötletelés – Mert ez a Ti generációtoknak szól.
  • Nyílt napokra, Kutatók éjszakájára érdekes kísérletek előkészítése – aminek Ti is örülnétek.

Jelentkezni közvetlenül:

Dr. Gombkötő Imre mentor (imre.gombkoto@uni-miskolc.hu, Egyetem A/4 épület 202 ajtó)

Dr Szalontai Lajos beiskolázási referens (ecoszalo@uni-miskolc.hu Egyetem A/4 306 ajtó)