2017. 06. 02.
Kovács Károly Zoltán
Visszatérés a Földanyához – előadás a bolíviai Földanya-törvényről

Bolívia többnemzetiségű törvényhozása 2010-ben hagyta jóvá a Földanya jogairól szóló törvényt. A törvény, elsőként a világon, az élőlények szoros és kölcsönös függésben álló organikus kapcsolatrendszerének fogja fel a Földet, és jogi személyiségnek tekinti. A kezdeményezés eredeti: a törvény azt üzeni, hogy ha meg akarjuk óvni a Föld integritását, a természethez közel álló népek kultúrájából kell kiindulnunk gondolkodásunkban. A II. vatikáni zsinat figyelmeztetése számunkra is érvényes: itt az idő, hogy tanuljunk a gazdaságilag szegény, de bölcsességben gazdag nemzetektől, és megtörténjen az emberiség ökológiai megtérése.

Az előadás angol nyelven hangzik el, magyar tolmácsolással.

Előadó: Prof. dr. Manuel Hurtado Duran SJ (Bolíviai Katolikus Egyetem, Cochabamba)
Házigazda: Sajgó Szabolcs SJ
Időpont: 2017. június 8., csütörtök, 18:30
Helyszín: Párbeszéd Háza1085 Budapest, Horánszky u. 20.
A program ingyenes, de a ház fenntartásának költségeire adományokat elfogadunk.

Részletek: http://www.parbeszedhaza.hu/program/visszateres-foldanyahoz