2017. 04. 03.
Dr. Földessy János
ISZA – miskolci győzelmek a földtudományi Szuperligában

Az Ifjú Szakemberek Ankétja hagyományosan a földtani-geofizikai tudományok és szakmák legnagyobb elismertségű ifjúsági versenye, amelyen az egyetemi hallgatók mellett ifjú ipari szakemberek is nagy számban résztvesznek.
Az idei ISZA rendezvényre március 31-április 1 között Kaposváron került sor, 6 szekcióban 46 előadással. Az elért eredményekre büszke lehet a Műszaki Földtudományi Kar: Abordán Armand ME PhD hallgató a gyakorlati kategória első helyét és a MOL különdíját nyerte el “Shale volume estimation by factor analysis using a global optimization approach” ciímű munkájával, Braun Bence Ádám MSc hallgató a „Lithology and fluidum content determination using a robust cluster analysis method – application to well logs measured from an oil exploration well” tanulmányával a poszter kategória első helyezettje lett. A közönségdíjat Nuamah Daniel Oduro Boatey (Ghana, SH doktorandusz hallgató) bemutatója kapta. Több más miskolci hallgatónk, illetve volt halllgatónk szerepelt még a megmérettetésen: Kis Anett, Pummer Tímea, Gál Péter, Holló Dávid, valamint a középiskolás diákkonferenciáról már ismert Dániel Péter és Virók András páros. , A résztvevőknek szívből gratulálunk.