2017. 03. 09.
Kovács Károly Zoltán
újabb TEA előadás: PARADIGMAVÁLSÁG A KÖRNYEZETTUDOMÁNYBAN

Műszaki Földtudományi Kar TERMÉSZETI ERŐFORRÁSOK AKADÉMIÁJA (TEA) címmel 2016 tavaszán előadássorozatot indított a Miskolci Egyetem hallgatói és oktatói, az érdeklődő középiskolás diákok és tanáraik, valamint minden szakmai érdeklődő számára.

2017 tavaszán az alábbi nyílt előadást hirdetjük meg:

2017. március 20. (hétfő) 15:00 óra
Prof. Dr. Szarka László Csaba a Magyar Tudományos Akadémia levelező tagja, az MTA Csillagászati és Földtudományi Kutatóközpont főigazgatója, egyetemi tanár

PARADIGMAVÁLSÁG A KÖRNYEZETTUDOMÁNYBAN

Melyek a globális környezetváltozás indikátorai?
Lehetséges-e a környezetterhelést a fogyasztás növekedésének fenntartásával csökkenteni?
Hogyan vált a széndioxid-kibocsátás szempontja uralkodóvá?
Helyes-e az összes környezeti kérdést az éghajlatváltozás kontextusában tárgyalni?
Ha igen, miért nem?

Az előadóról: 1977-ben szerzett (kitüntetéses) geofizikus-mérnöki oklevelet a miskolci egyetemen a Nehézipari Műszaki Egyetem Bányamérnöki Karán. 2010-ig a soproni akadémiai kutatóintézetben (az MTA Geodéziai és Geofizikai Kutatóintézetben) dolgozott. Kutatási területe: elektromágneses geofizika.  2010-2015 között az MTA Kutatóintézeti Főosztály vezetője, 2016-tól a négy intézetből álló akadémiai kutatóközpont (MTA CSFK) főigazgatója. Globális környezeti kérdésekkel az ok-okozati összefüggések tisztázásának szándékával, a soproni egyetemen, majd a Föld Bolygó Nemzetközi Éve (2007-2009) projektben kezdett el foglalkozni.

Az előadás helye: Miskolci Egyetem II. előadó (A/2. épület magasföldszint – Galéria bejárat)
Az előadások hossza 60 perc, melyek után kérdések feltevésére is lehetőséget biztosítunk.
Az előadásokon történő részvétel díjmentes, de előzetes regisztrációhoz kötött.
A regisztráció megtehető a gazgab@uni-miskolc.hu email címre küldött jelentkezéssel.