2016. 10. 26.
Dr. Rácz Ádám
Ipari gyakorlat + elmélet = duális képzés

Duális képzési találkozót tartott szeptember 30-án Karunk, ahol a duális képzésben résztvevő hallgatók ünnepélyes keretek között vehették át a cégektől a hallgatói szerződésüket.

A Műszaki Földtudományi Karon duális képzésben nyolc hallgató kezdi meg a képzését összesen három szakon  – Műszaki Földtudományi alapszak (BSc), Környezetmérnök alapszak (BSc) és Olaj és gázmérnök mesterszak (MSc). A hallgatók hat különböző cégnél fogják végezni párhuzamosan a tanulmányaikat, ezek a

MOL NyRt,
TAKATA Safety Systems Hungary Kft,
Chinoin ZRt,
KÖKA Kő- és Kavicsbányászati Kft,
Basalt-Középkő Kőbányák Kft
,
Colas Északkő Bányászati Kft.

A  találkozón a díszes Sopron teremben zajlott, ahol először Prof. Dr. Szűcs Péter Dékán Úr köszöntötte a résztvevőket. Ezt követően a cégek képviselői átadták a hallgatói szerződést a felvett hallgatóik részére.

A hallgatóknak ezúton is kívánunk sok sikert az új képzési formában való tanulmányaikhoz!