2016. 10. 17.
Dr. Földessy János
Az INTRAW konzorciummal obszervatóriumot építünk

Az INTRAW nemzetközi projekt Nemzetközi Nyersanyag Obszervatórium létrehozását tervezi.

A projekt második műhely konferenciájára 2016. október 5-7 között, a délnyugat angliai Cornwallban került sor. A 2015-ben indult projekt öt fejlett ásványi nyersanyag gazdálkodással rendelkező tengerentúli ország, Ausztrália, USA, Dél-Afrikai Köztársaság, Kanada, Japán  tapasztalatait, legjobb gyakorlatát összegzi és dolgozza fel az Európai Unió vállalatai, polgárai számára. A Miskolci Egyetem Műszaki Földtudományi Kara a konzorcium egyik résztvevő partnere.

Az obszervatórium ebben az esetben nem égitestekre irányított távcsövekből, hanem adatbázisokból épül.  Ezek tervezett felépítéséről tanácskoztak a konzorciumi tagok, és a  referencia országokból meghívott szakértők. A létrehozandó Obszervatórium deklarált célja, hogy a projekt lezárulása után működő nemzetközi szervezetként kulcsszerepet betöltő tanácsadó szerepet töltsön be az EU országok számára a fő nyersanyag csoportok kutatása, innovációja területén.  Az innovációra, oktatásra, ipari kapcsolatokra, szociális elfogadottságra vonatkozó adatokat és információkat a következő hónapokban jelentésekben dolgozzák fel, amelyek végül a tervezési alapot jelentik majd az Obszervatórium létrehozásánál.

A konferenciáról a projekt sajtóközleménye itt olvasható

A konferencia résztvevői tereplátogatáson