2016. 09. 28.
Dr. Szakáll Sándor
Nagy értékű ásványadomány az Egyesült Államokból

Az Egyesült Államokban élő Dr. Dudás Örs geokémikus  mintegy 3000 ásványt és 500 kőzetet adományozott a Műszaki Földtudományi Kar részére. Az  1998-ban Tucsonban (Arizona) elhunyt édesapja, Dudás László geológus óriási gyűjteményéből származó anyagot  az Ásványtani-Földtani Intézet ún. Selmeci Ásványgyűjteményében fogjuk elhelyezni. Az értékes példányok döntően az amerikai kontinens lelőhelyeit, természetesen leginkább az Egyesült Államokat reprezentálják, de a világ minden részéből is érkeztek minták. Figyelembe véve, hogy mintegy 800 ásványfaj és számos egzotikus kőzet van a gyűjteményben, kitűnő összehasonlító anyaggal gazdagodott egyetemünk, melyet mind az oktatásban, mind a tudományos munkában jól tudunk hasznosítani.

Dr. Dudás Örs az adományhoz tartozó néhány ásvánnyal