2016. 05. 06.
Dr. Szunyog István
Ökumenikus Pünkösdi Nyílt Nap UNI CUM HABEAS-szal

A május 6-i Ökumenikus Pünkösdi Nyílt Napon a Műszaki Földtudományi Kar hat szakmai programot kínált az érdeklődő tízedikes középiskolás diákok számára. A már hagyományosnak tekinthető tanbánya bejárás mellett az érdeklődők megtekinthettek egy teljes méretű (és mellesleg több száz kilogrammos) aprító berendezést, fél percbe sűrítve láthatták a kristályképződés folyamatát, és fontos kincsünk, a vízbázis szennyeződésének folyamatát is szemügyre vehették. A főbejáratnál lévő üveg aula márvány burkolata alá pedig egy georadar segítségével lehetett betekinteni. A főépület III. emeletén a digitális 3D-s domborzati terepasztal bemutatása sem maradhatott el. A programok csúcspontja a kari oktatókból és hallgatókból álló UNI CUM HABEAS rock zenekar másfél órás koncertje volt a MEN nagyszínpadán.

punkosd2