2016. 02. 19.
Dr. Földessy János
Bányászok, merülünk!

2016. február 18-19-én tartja nyitókonferenciáját Miskolcon a H2020 innovációs és kutatási program UNEXMIN projektje, melyet a Miskolci Egyetem Műszaki Földtudományi Kar koordinál (dr. Gombkötő Imre és dr. Zajzon Norbert egy docensek személyében).

A sok  résztvevővel szerveződő nemzetközi projekt célja olyan működő prototipus előállítása, amely képes elárasztott bányák ismeretlen helyzetű vágatainak, fejtéseinek feltérképezésére, mintavételek, mérések elvégzésére és az adatok felszínre hozatalára. A munkában az egyetemről még az Alkalmazott Földtudományi Kutató Intézet és a Gépészmérnöki és Informatikai Kar kutatómérnökei vesznek részt. Nemzetközi résztvevők közül portugál, spanyol, angol, szlovén, finn kutatócsoportok kapcsolódnak a munkába. A kisérleti merülések területei Portugáliában, Finnországban, Szlovéniában és Angliában lesznek majd.