2015. 11. 16.
Dr. Földessy János
UPPPPPP: Csapataink már a spájzban vannak a MOL világvetélkedőjén

A MOL csoport másodszor rendezte meg  az UPPP vetélkedőjét, amelyen a jövő MOL mérnökeit keresik a világ számos országából és egyeteméből.   A verseny lényege, hogy különböző, a MOL csoport által megalkotott virtuális forgatókönyvek szerint ipari és stratégiai feladatokat kell megoldaniuk.

A diákok egy internetes szimulációs játék keretén belül jelentkezhettek a programra október 15-ig. A több ezer résztvevő közül kiemelkedő három legjobb csapat a fődíjért küzdhet, miközben a legjobb tehetségek számára lehetőség nyílik a karrierjük elindítására a 18 hónapos UPPP Technical Placement Programme nevű program keretén belül. Az első tíz csapat közé három magyar csapat került, az első, a hatodik és a kilencedik helyen. Mindhárom csapat a Miskolci Egyetem hallgatói közül került ki. Ime a lista:

1.OIL FNATIC (H)
2.GEOMATRIX (PL)
3.THE EAGLES (EG)
4.BELLUCI DRYCLEANERS (TR)
5.NEXT OIL GENERATION (TR)
6.FANTASTIC TREE (H)
7.DTU VIKINGS (DK)
8.SISIMIUT CONQUERORS (DK)
9.PETROHOLICS (H)
10.OILPATH (UK)

Gratulálunk hallgatóinknak és várjuk a december 9-i döntő eredményeit.