2015. 11. 04.
Dr. Földessy János
Gratulálunk a kitüntetetteknek

1825. november 3-án ajánlotta fel gróf Széchenyi István birtokai egy éves jövedelmét egy tudós társaság létrehozására. Erre a napra ma a Tudomány Ünnepeként emlékezünk. Az ünnepi ülésen Roósz András akadémikus, Miskolci Akadémiai Bizottság elnöke Karunk több munkatársának kitüntetést nyújtott át.

Dobróka Mihály professzor úr, a Miskolci Egyetem korábbi rektorhelyettese, a Geofizikai Tanszék, illetve a Geofizikai és Geodéziai Intézet egykori vezetője vehette át a MAB Emlékérem kitüntetést, a területi bizottság legrangosabb díját. Csőke Barnabás professzor úr, az Eljárástechnikai Intézet volt igazgatója Intézet  az élettelen tudományok területét összefogó MAB Tudományos díjban részesült. Rácz Ádám tudományos segédmunkatárs kapta idén az ifjú kutatók elismerésére alapított MAB díjat a Bányászati-, Földtudományi- Környezettudományi Szakbizottság kutatói közül.

A kitüntetetteknek e helyről is szívből gratulálunk.