2015. 04. 01.
Dr. Földessy János
Szakmai tanulmányút a Magyar Földgáztároló ZRt hajdúszoboszlói üzemében

A Kőolaj és Földgáz Intézet 40 alap és mesterszakos hallgatója 2015. Február 25-én szakmai tanulmányúton vett részt a Magyar Földgáztároló ZRt. (MFGT) hajdúszoboszlói földalatti gáztárolójának üzemében.

Az üzemben a csapatot Pósa Zoltán üzemeltetési vezető, Telkes Angelika HR vezető és Erdélyi Lajos eszközfejlesztési vezető fogadta. Előadást tartottak az MFGT felépítéséről, tárolóiról, azok műszaki és üzemeltetési jellemzőiről, nyári szakmai gyakorlati lehetőségekről a cégnél. Bemutatta az MFGT tanulmányi ösztöndíj programjait és az arra való jelentkezési lehetőségeket.

Az üzem létesítményeit Busku Imre tároló vezető helyettes mutatta be.  A tároló területére csak lángálló, speciális védőfelszerelésbe lehet belépni, ezt a programot három csoportra osztva végeztük el. A látogatás hatására több hallgató jelentkezett szakmai gyakorlatra és a tanulmányi ösztöndíj programra is.

Pósa Zoltán üzemeltetési vezető előadást tart az MFGT földalatti gáztárolóiról