2015. 02. 26.
Dr. Földessy János
Indul a Miskolc-Brüsszel közvetlen járat – INTRAW nyitó konferencia

INTRAW – Nemzetközi együttműködés a nyersanyagokért. Ez a címe a 2015.02.01-én indult HorizonH2020 projektnek, melynek brüsszeli nyitó értekezletén dr. Hartai Éva egyetemi docens és dr. Gombkötő Imre egyetemi docens vett részt a Kar képviseletében. A projekt  három éven keresztül térképezi és fejleszti az együttműködési lehetőségeket olyan országokkal, mint Ausztrália, Kanada, Japán, Dél-Afrika és az Egyesült Államok, annak érdekében, hogy a nyersanyag források – beleértve az ásványi és szekunder forrásokat – vonatkozásában meglévő jó gyakorlatokat honosítsa az EU-n belül. A projektben tervezett tudástranszfer egyik várt eredménye  olyan információs hálózat megalapozása, amely hosszú távon biztosítja az Európai Unió nyersanyag szükségleteinek kutatásához szükséges  információkat legyen szó akár nyersanyag forrásokról,  vagy az azokat feldolgozó technológiákról, fejlesztésről.  A projekt megvalósításában a Miskolci Egyetem Műszaki Földtudományi Kara  a számos partner egyike.

A projektről bővebben már egy korábbi hírben beszámoltunk.